Naujienos

Šalies viešosios bibliotekos rado sprendimą, kaip paskatinti vaikus daugiau skaityti

Palyginti su kitomis amžiaus grupėmis, 10– 15 metų vaikai skaito mažiau. Jaunąją kompiuterių, išmaniųjų telefonų, socialinių tinklų kartą sunku sudominti, atsakymus į jiems rūpimus klausimus vaikai nori rasti greitai, patogiai, vos kelių mygtukų paspaudimu. Šalies viešosios bibliotekos siūlo sprendimą – sukūrė mobiliąją programėlę „Draugoteka“. 

Žiūrėti vaizdo filmuką apie programėlę "Draugoteka" YouTube
 
Apie ką yra „Draugoteka“? Bibliotekos erdvėse žaidėjas sutinka penkis nepažįstamus paauglius – skirtingų pomėgių, įpročių, būdo, patirčių turinčius Joną, Klaudiją, Luną, Saulę ir Eliją. Jo užduotis – susidraugauti su jais ir surinkti kuo daugiau tikrą draugystę žyminčių širdelių. Nepažįstamieji, tapdami žaidėjo draugais, pasakos savo istorijas, kaip sprendė sunkias gyvenimo problemas, kaip suprasti svarbius dalykus padėjo (ir kokios konkrečiai) knygos.
 
„Draugotekos“ programėlėje paminėtas knygas artimiausiu metu bus galima rasti 39 Panevėžio, Klaipėdos, Kauno regionų viešosiose  bibliotekose. Čia atsiras specialios lentynos. Kiekvienai bibliotekai perduota po 77 naujas knygas.  
 
Įgyvendinant projektą tose pačiose 39 bibliotekose įrengti knygomatai. Tai leis jauniesiems skaitytojams pasiimti ar grąžinti knygas nekontaktiniu būdu, bet kuriuo jiems patogiu laiku, naudojantis mobiliąja programėle.    
 
Projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ vykdytojai ir partneriai – Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka, Kauno apskrities viešoji biblioteka.
 
Projektas finansuojamas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšomis. Tam skirta 219 978 Eur.
 
„Draugoteka“ – nemokama, pritaikyta „Android“ ir iOS operacinių sistemų mobiliesiems įrenginiams.

 

Media galerijos

Bendraukime