Liubavo dvaro sodybos oficinos ir oranžerijos restauravimas ir pritaikymas kultūros ir viešosioms reikmėms

Liubavo dvaro sodybos oficinos ir oranžerijos restauravimas ir pritaikymas kultūros ir viešosioms reikmėms
  • Projekto kodas: EEE-LT06-KM-01-K-01-042
  • Projekto laikotarpis: 2014-06-30 - 2017-04-30
  • Projekto vykdytojas: VIEŠOJI ĮSTAIGA "EUROPOS PARKAS"
Panaudota projekto lėšų suma 795910.18
Paramos suma 636728.15
Bendra projekto vertė
795910.18
  • Projekto būsena: Įgyvendinama sutartis
  • Projekto partneris(-iai): STIFTELSEN NORSK INSTITUTT FOR KULTURMINNEFORSKNING
  • Savivaldybės, kurioms tenka projekto nauda: Vilniaus raj.

 

Netoli sostinės esantis Liubavo dvaras - vienas seniausių Lietuvoje, istoriniuose šaltiniuose minimas nuo XV amžiaus. Šį dvarą valdė karališkoji šeima, taip pat iškiliausios šalies giminės – Goštautai, Radvilos, Tiškevičiai ir kitos. Skulptorius ir architektas Gintaras Karosas 2006 metais pradėjo tyrinėti šio krašto istoriją ir dvarvietę, įkūrė Liubavo dvaro muziejų, ėmėsi restauruoti ir pritaikyti kultūros ir viešosioms reikmėms sodybos pastatus ir aplinką.

Šio projekto metu buvo atliekami vertingą XVIII a. barokinės architektūros ansamblį sudarančių – oficinos ir oranžerijos (seniausias tokios paskirties pastatas Lietuvoje) - tvarkybos bei inžinerinių tinklų įrengimo darbai. Restauracija atlikta gilinantis į statybos laikotarpio specifiką ir architektūros bruožus, išsaugant ir eksponuojant kuo daugiau autentikos: originalią šildymo sistemą, tinko lipdinių ir polichromijos fragmentus, deformuotas pastatų sienas ir kitas laiko žymes. Projekto metu vykdyti mokomieji seminarai kultūros paveldo savininkams, restauratoriams, paveldotvarkos specialistams, surengta tarptautinė mokslinė konferencija „Rapolas Slizienis – tiltas tarp paribio tautų“.

Pastatuose įrengtos ekspozicijos, pristatančios senąsias Lietuvos dvarų oranžerijas bei žymaus XIX a. skulptoriaus ir architekto Rapolo Slizienio kūrybą, eksponuojami projekto metu rasti archeologiniai radiniai ir kitos istorinės vertybės, taip pat sudarytos sąlygos bendruomenės ir kultūriniams renginiams vykti. Taip atgaivinta centrinė (reprezentacinė) Liubavo dvaro dalis, kuri kartu su EEE paramos dėka 2011 metais restauruotu dvaro malūnu (už kurio puikų išsaugojimą skirtas Europa Nostra apdovanojimas), suformavo kompleksišką pažintinio turizmo objektą.

Projektas įgyvendintas kartu su Norvegijos kultūros paveldo tyrimų institutu, prisidėjusiu rekomendacijomis pastatų restauravimo ir aktualizavimo klausimais bei moksliniais pranešimais visuomenei skirtų mokymų metu.

Objekto adresas

Liubavo k., Vilniaus r.

Daugiau informacijos

www.liubavas.lt

Lankymas

Aplankyti galima nuo balandžio 15 d. iki spalio 15 d. susitarus tel. 8 5 237 7077 arba el. paštu hq@europosparkas.lt

Tvarkybos darbų projektas ir autorinė priežiūra

Gintaras Karosas

Rangovas

UAB „Nivara“

Techninė priežiūra

VĮ „Lietuvos paminklai“

Bendraukime
Bendraukime
Bylos dydis iki 5 Mb. Leidžiami formatai:
PDF, JPG, PNG, DOC, DOCX