Laisvo judėjimo be vidaus sienų erdvės privalumais Lietuvos piliečiai džiaugiasi jau 10 metų.  Šengeno erdvė yra vienas didžiausių Europos Sąjungos pasiekimų. Vidaus erdvė be sienų suteikia naudos visoms visuomenės grupėms: verslui, turistams, studentams, paprastiems piliečiams. Jaunoji karta jau sunkiai suvokia, ką reiškia „vidaus sienos“: galime nesustodami nuvažiuoti iš Vilniaus į Paryžių ar bet kurią kitą vietą Šengeno erdvėje.

Tačiau sprendimas dalytis bendra laisvo judėjimo vidaus erdve taip pat reiškia atsakomybę taikyti aukštus ir nuoseklius sienų valdymo standartus ir užtikrinti saugumą prie išorės sienų. Šengeno erdvė be vidaus sienų įmanoma, tik jei veiksmingai užtikrintas išorės sienų saugumas.

2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos LT12 „Šengeno bendradarbiavimas ir kova su tarptautiniu organizuotu nusikalstamumu, įskaitant prekybą žmonėmis ir klajojančias nusikalstamas grupuotes“ dvišalio bendradarbiavimo fondo lėšų ir lėšų papildomoms veikloms naudojimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2017 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. 1V-473, numatyta finansuoti du Šengeno erdvėje 10-mečio minėjimo renginius.

 

Renginio pavadinimas

Renginio data

Renginio aprašymas

Lietuvos Respublikos narystės Šengeno erdvėje 10-mečio minėjimo renginį, kurio tikslas yra stiprinti Lietuvos Respublikos ir Norvegijos Karalystės dvišalius santykius

2017 m. rugsėjo 8–9 d., Birštone vyksiančiame Diskusijų festivalyje „Būtent!”

Daugiau informacijos apie renginį http://diskusijufestivalis.lt/#about

 

Lietuvos Respublikos narystės Šengeno erdvėje 10-mečio minėjimo renginį, kurio tikslas yra stiprintiLietuvos Respublikos, Latvijos Respublikos ir Estijos Respublikos bendradarbiavimą Šengeno srityje

2017 m. lapkričio 24 d., Vilniuje

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje organizuojamas diskusijų forumas „Narystės Šengene 10-metis: laisvės ir atsakomybės“.

Renginys sutelks drauge verslo atstovus, jaunimą ir studentus, politikus, ambasadas, valstybės institucijas, žurnalistus, ekspertus, akademinę bendruomenę, nuomonių formuotojus.

Renginio metu taip pat bus paminėtas 2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo LT12 programos „Šengeno bendradarbiavimas ir kova su tarptautiniu organizuotu nusikalstamumu, įskaitant prekybą žmonėmis ir klajojančias nusikalstamas grupuotes“ uždarymas.

 

Bendraukime
Bendraukime
Bylos dydis iki 5 Mb. Leidžiami formatai:
PDF, JPG, PNG, DOC, DOCX